Viešos paskaitos „Europlanet 2023“

Molėtų astronomijos observatorija kviečia į viešus renginius rugpjūčio 12-13 dienomis

Renginius pristato Europlanet konsorciumas ir Lenkijos institutas Vilniuje – Instytut Polski w Wilnie

Rugpjūčio 12 d. 17.30–19.00 val.
Aarhus universiteto astronomas Hans Kjeldsen skaitys paskaitą apie kosmines misijas

Rugpjūčio 12 d. 16.00–17.30 val.
Lenkijos astronomų mėgėjų draugijos (PTMA) edukatorius Wojciech Burzynski skaitys dvi paskaitas anglų kalbaapie lenkų astronomo Mikalojaus Koperniko biografiją, įdomiausius jo gyvenimo momentus ir mokslinį darbą bei apie PTMA istoriją ir jos narių didžiausius laimėjimus. Pranešimus papildys dieninis Saulės stebėjimas teleskopu LUNT ST 60/500.

Rugpjūčio 13 d. 13.30–14.30 val.
PTMA edukatoriaus pristatymas lenkų kalba, kurį sudarys dvi dalys: multimedinė dalis – paskaita apie lenkų astronomo Mikalojaus Koperniko biografiją, įdomiausius jo gyvenimo momentus ir mokslinį darbą bei praktinė dalis – saugus Saulės stebėjimas.

Rugpjūčio 13 d. 15.00–16.00 val.
PTMA edukatoriaus pristatymas anglų kalba, kurį sudarys dvi dalys: multimedinė dalis – paskaita apie lenkų astronomo Mikalojaus Koperniko biografiją, įdomiausius jo gyvenimo momentus ir mokslinį darbą bei praktinė dalis – saugus Saulės stebėjimas.