Tyrėjų naktis – 2022 Molėtų astronomijos observatorijoje

2022 m. rugsėjo 30 d., penktadienį, Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorija  kviečia į šešioliktąjį kartą organizuojamą Tyrėjų naktį.

“Tyrėjų naktis – 2022”, tai renginys, kurio tikslas – arčiau supažindinti visuomenę su greta jų dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei, parodyti, kad ir mokslininkai randa laiko pramogoms ir poilsiui. Šį vakarą daugelio Europos šalių gyventojai šimtuose miestų lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, klausys mokslininkų paskaitų, stebės mokslinius eksperimentus, diskutuos su tyrėjais.

Renginys organizuojamas srtautais, išklausius paskaitos srauto dalyviai bus palydėti į teleskopo bokštą bei susipažins su profesionaliais astronominiais prietaisais.

Programa

12 val. 00 min.  dr. Vidas Dobrovolskas „Džeimso Vebo kosminis teleskopas ir pirmieji rezultatai“

14 val. 00 min.  dr. Edita Stonkutė „Lietuvos mokslininkų indėlis tiriant Paukščių Taką ir kitas galaktikas“

16 val. 00 min.  dr. Arnas Drazdauskas „Keistieji mūsų Visatos objektai”