In a galaxy far away

Vieša paskaita apie Džeimso Vebo kosminio teleskopo galimybes ir perspektyvas

VU Teorinės fizikos ir astronomijos institutas kviečia visus norinčius daugiau sužinoti apie ypatingą kosminį teleskopą, kurio laukia visa pasaulio astronomų bendruomenė. Džeimso Vebo kosminis teleskopas ne tik pakeis žymųjį Hablo teleskopą, bet ir bus už jį daug kartų pranašesnis. Tad iš šio teleskopo tikimasi pačių netikėčiausių ir įspūdingiausių atradimų. Svečias Dr. Martinas Topinka iš Dublinopažangiųjų studijų instituto (Institute for Advanced Studies) yra vienas iš šio teleskopo komandos narių. Renginys yra dalis VU TFAI ir EK Horizon 2020 Europlanet 2020-RI projekto organizuojamos vasaros mokyklos, skirtos kosminėms misijoms, antžeminiams stebėjimams ir mokslo komunikacijai. Vieša paskaita vyks VU TFAI Molėtų astronomijos obsrvatorijoje, šeštadienį, birželio 15 d., 17:00 val.