Informacija lankytojams

 

Observatorijoje organizuojamos ekskursijos, kurių dalyviai supažindinami su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Dieninės ekskursijos metu taip pat yra pademonstruojamas 165 cm skersmens teleskopas - didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje.

Dėl ekskursijų teirautis telefonu 8-383 45444, 8 61 56 56 77 Observatoriją rasite Molėtų rajone, Kulionių kaime (Kulionys Google maps žemėlapyje).

Tyrėjų naktis - 2016 Molėtų astronomijos observatorijoje

Rugsėjo 30 d.  Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorija dvyliktą kartą kviečia į Tyrėjų naktį. “Tyrėjų naktis – 2016”, tai šventė, kurios tikslas – arčiau supažindinti visuomenę su greta jų dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei, parodyti, kad ir mokslininkai randa laiko pramogoms ir poilsiui.

Šį vakarą daugelio Europos šalių gyventojai šimtuose miestų lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, klausys mokslininkų paskaitų, stebės mokslinius eksperimentus, diskutuos su tyrėjais. Jei leis oro sąlygos, pro mėgėjiškus teleskopus bus galima pasigėrėti nakties dangaus grožybėmis.  

Registruokitės čia.

Jei jūs nusprendėte neatvykti, praneškite e-paštu, atsakydami į laišką, gautą registracijos metu.

Žvaigždėtosios Naktys 2016

Data: gegužės 13 d., penktadienis
Pradžia: 19.00 val.
Vieta: Molėtų astronomijos observatorija, Kulionys, Molėtų rajonas
Facebook: https://www.facebook.com/events/276272122707636/

Žvaigždėtosios naktys 2015

Data: balandžio 24 d., penktadienis, pradžia 19.00 val.

2015 kovo 20 d. - dalinis Saulės užtemimas

Tai - paskutinis visiškas Saulės užtemimas Europoje iki pat 2026 metų rugpjūčio 12 d. Tiesa, mes kovo 20 d. matysime tik 72,8% uždengtos Saulės, klaipėdiečiai - 78 %. O ilgiausiai visiško užtemimo fazė truks Farerų salose - 2 minutes 47 sekundes.
.
Užtemimo stebėjimas Molėtų Astronomijos observatorijoje nuo 10:55 min iki 13:14 val.:
- teleskopu per neutralų filtrą,
- specialiu Saulės teleskopu per H-Alfa filtrą
- Saulės projekcijos ant nedidelių ekranėlių.
- be teleskopų - su neutraliais akių filtrais.
.
13.30 val.

Tyrėjų naktis - 2014

Rugsėjo 26 d. kviečiame į jubiliejinę, dešimtąją Tyrėjų naktį Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorijoje.

Tyrėjų naktis Molėtų astronomijos observatorijoje 2013

Rugsėjo 27 d. kviečiame jau į devintąją Tyrėjų naktį Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorijoje.

Žvaigždėtos Naktys 2013

2013 m. gegužės 17 d. Molėtų astronomijos observatorijoje vyks Žvaigždėtųjų Naktų renginiai

Paskaitos:

Aukštieji astrofizikos kursai molėtų observatorijoje

Šiuo metu labai sėkmingai vykdomas NASA Keplerio kosminio teleskopo projektas, skirtas aptikti kuo daugiau į Žemę panašių planetų prie kitų žvaigždžių ir tyrinėti žvaigždžių virpesius. NASA kosminė observatorija, pavadinta žymaus vokiečių astronomo J. Keplerio vardu, paleista 2009 m. kovo mėn. jau daugiau nei ketverius metus siunčia didelius duomenų kiekius į Žemę. Keplerio teleskopas, apginkluotas galingu teleskopu, tiria nedidelį dangaus plotą Gulbės žvaigždyne, šiek tiek aukščiau galaktikos plokštumos. Astronomijos kosminė observatorija, šiame nedideliame dangaus sklype, nuolat stebi per 145000 pagrindinės sekos žvaigždžių, ieškodama kuo panašesniu į žemę planetų ties Saulės tipo žvaigždėmis. Nuolat stebint tas pačias žvaigždes pavyksta nustatyti tikslius naujai atrastų planetų orbitinius parametrus ir įvertinti, ar šios planetos yra nutolusios gyvybei tinkamame atstume nuo žvaigždės. Keplerio misija, ieškodama antrosios Žemės ir Saulės dvynės, ir toliau tieks kolosalius kiekius duomenų, kuriuos apdoroti ir interpretuoti reikia gausios armijos astronomų. Šiame darbe dalyvauja ir Europos, tarp jų ir Lietuvos astronomai.

Puslapiai

Užsiprenumeruoti Front page feed