Dažnai užduodami klausimai

Dovanų kuponų observatorija NEPLATINA. Jei turite dovanų kuponą, greičiausiai jis skirtas kitai įstaigai. Atidžiai apžiūrėkite registracijos sąlygas, internetinius puslapius ir telefono numerius ant paties kupono.
Labai lengva automatiškai atšaukti ekskursiją. Reikia paspausti nuorodą, kuri yra registracijos patvitinimo laiške. Labai prašome atšaukti apsilankymą jei negalite dalyvauti.
Taip, registracija būtina, esant per dideliam lankytojų skaičiui būtų ekskursija būtų nekokybiška. Be to gidas iš anksto žino lankytojų skaičių ir esant mažiau nei 10 lankytojų gali susisiekti ir pranešti, kad ekskursija bus brangesnė arba nevyks.(žiūrėkite sekantį klausimą)
Observatorija yra mokslo įstaiga, infrastruktūra neįrengta kaip muziejus, demonstruojami prietaisai, tad gidas būtinas. Be gido galite pasivaikščioti teritorijoje.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai, lankosi observatorijoje nemokamai. *Išskyrus organizuotas darželinukų ekskursijas.
Naktinės ekskursijos vyksta giedromis naktimis. Kiekvieną naktį objektai gali skirtis priklausomai nuo sezono ir planetų padėčių orbitose. Standartiškai tokio tipo ekskursijose demonstruojami penki charakteringiausi nakties objektai.
Dangus nuolat keičiasi - vienos žvaigždės nusileidžia, o kitos pakyla. Stebime tuos objektus, kurie yra matomi ekskursijos naktį - žvaigždes, planetas, ūkus, spiečius, galaktikas esančias virš horizonto. Su savo ekskursijos nakties dangumi galite susipažinti naudodami įvairias dangaus simuliacijos programėles (pvz. “Stellarium”)
Žvaigžių dieną nesimato net su didžiausiais teleskopais, išskyrus vieną, kuri matoma plika akimi (nežiūrėkite į Saulę be specialių prietaisų), todėl dienos metu per teleskopus naktinio dangaus objektų nestebime.
Ekskursijos dieną su jumis susisieks gidas el. paštu ir patvirtins ar oro sąlygos tinkamos stebėjimams ar netinkamos. Prašome ekskursijos dieną tikrinti e-paštą ir nevykti į ekskursiją kol negausite patvirtinimo iš gido.Jei registravotės į naktinę ekskursiją tą pačią dieną ir jau matote prierašą GIEDRA ✨ prie savo eskursijos laiko galite vykti į Observatoriją nelaukę atskiro gido pranešimo.
Gali būti, norimu laiku nebus vietos (didžiausią įtaką tam daro debesuotumas Lietuvoje). Lankytojai dažnai atšaukia savo apsilankymą ir laisvos vietos grupėse iš karto pasimato registracijoje. Siūlome kartais peržiūrėti registracijas ir paieškoti laisvų laikų. Taip pat, siūlome neprisirišti prie savaitgalių. Priimti daugiau lankytojų nei yra grupėje vietų negalime, nes tuomet bus nekokybiška paslauga visiems lankytojams.
Parašykite SMS šiuo numeriu +370 615 65677. Su jumis bus susisiekta. Trumpai parašykite kas jūs esate, kokio dydžio grupė ir apytiksliai kada norite lankytis.
Parašykite SMS šiuo numeriu +370 615 65677. Su jumis bus susisiekta. Trumpai parašykite kas jūs esate, kokio dydžio grupė ir apytiksliai kada norite lankytis.