Tyrėjų naktis – 2023 Molėtų astronomijos observatorijoje

2023 m. rugsėjo 29 d., penktadienį, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorija  kviečia į septynioliktąjį kartą organizuojamą Tyrėjų naktį.

Tyrėjų naktis – 2023 skirta 550-osioms Mikalojaus Koperniko gimimo metinėms paminėti.

Renginio partneris Lenkijos institutas Vilniuje.

“Tyrėjų naktis – 2023”, tai renginys, kurio tikslas – arčiau supažindinti visuomenę su greta jų dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei, parodyti, kad ir mokslininkai randa laiko pramogoms ir poilsiui. Šį vakarą daugelio Europos šalių gyventojai šimtuose miestų lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, klausys mokslininkų paskaitų, stebės mokslinius eksperimentus, diskutuos su tyrėjais.

Renginys organizuojamas srautais, išklausius paskaitos srauto dalyviai bus palydėti į teleskopo bokštą bei susipažins su profesionaliais astronominiais prietaisais.

Esant tinkamoms oro sąlygoms kartu su astronomijos mėgėjais stebėsime įdomiausius dangaus objektus tam skirtais teleskopais.

Ekskursijas prie observatorijos teleskpų ves dr. Edita Stonkutė, dr. Vidas Dobrovolskas ir dr. Šarūnas Mikolaitis.

Registracija būtina. Registruokitės čia:

Programa

dr. Marius Maskoliūnas Gravitaciniai lęšiai – nematomų objektų paieškos 14:00