Žvaigždėtosios Naktys 2019 „100 metų IAU ir 50 metų MAO“

2019 gegužės 10 d. Molėtų astronomijos observatorijoje

Registruotis nereikia, tikimės, jog visi norintys tilps.
Renginys mokamas – vienos ekskursijos kaina.

Renginio metu Observatorijos salėje vyks paskaitos. Kieme astronomijos mėgėjų klubo „Albirėjas“ žmonės surinks savo atsivežtus teleskopus. Sutemus, bus galima apžiūrėti astronomijos mėgėjų atsivežtą įrangą, teleskopus ir per juos žvilgtelėti į dangų.

P R O G R A M A

Algimantas Kleiva, astronautika.lt, Anykščiai
„Balandžio 12 – mitai ir tikrovė“.
Bus aptariamas pasiruošimas pirmojo žmogaus skrydžiui į kosmosą, pats skrydis, jo pasekmės ir situacija dabar.

Povilas Narbutas, astronomijos mėgėjas, Vilnius
„Astronomija lietuviškuose pašto ženkluose“

Donatas Gražulis,
LMNŠC astronomijos būrelis, Vilniaus licėjus, 9 kl.
„Atmosferos optiniai reiškiniai. Halai“

Gretė Vaičaitytė, mokslosriuba.lt, Vilnius
„Kaip aš išmokau naudotis astroliabija?“

Knygos Stephen Hawking „Trumpa laiko istorija“ pristatymas.
Apie knygoje iškeltus klausimus ir hipotezes diskutuos ilgametis VU astronomijos observatorijos direktorius, astrofizikas
dr. Jokūbas Sūdžius ir rašytojas Darius Pocevičius.
Nuo ko prasidėjo mūsų Visata ir kaip ji apskritai atsirado? Ar laikas visada eina į priekį? Ar visata beribė, ar ribos vis dėlto egzistuoja? Ar erdvėje yra kitų matmenų? Kas nutiks, kai viskas baigsis? Mokslininko Stepheno Hawkingo knyga „Trumpa laiko istorija“ veda skaitytojus į egzotišką juodųjų skylių, kvarkų, antimaterijos ir laiko strėlių pasaulį.

Birutė Drublionytė, VU Matematikos ir Informatikos fakulteto stud.
„100 metų Tarptautinei Astronomų sąjungai ir 50 metų Molėtų Astronomijos observatorijai“

„Buras“ (Artūras), Albireo klubas, Kaunas
„Astrofotografija – nuo įrangos dėžėse iki galutinės nuotraukos“
Pristatymą paskatino mintis atsivežti įrangą ir vaizdžiai parodyti kaip ji surenkama, kaip medžiagos apdorojimui naudojama programinė įranga. Bus aiškinama, kas yra kas, ir kodėl to reikia. Pabaigoje bus vaizdžiai parodoma, kaip apdorojama kokia nors paprasta nuotrauka.