Tyrėjų naktis – 2019 Molėtų astronomijos observatorijoje

Rugsėjo 27 d., penktadienį, Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorija kartu su Meno ir mokslo laboratorija (MMLAB) kviečia į penkioliktąjį kartą organizuojamą Tyrėjų naktį.

“Tyrėjų naktis – 2019”, tai šventė, kurios tikslas – arčiau supažindinti visuomenę su greta jų dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei, parodyti, kad ir mokslininkai randa laiko pramogoms ir poilsiui. Šį vakarą daugelio Europos šalių gyventojai šimtuose miestų lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, klausys mokslininkų paskaitų, stebės mokslinius eksperimentus, diskutuos su tyrėjais.
Tie kurie domisi dangumi, jei tik leis oro sąlygos, pro mėgėjiškus teleskopus galės pasigėrėti nakties dangaus grožybėmis.

Jei norite atšaukti registraciją, rašykite e-paštu NordicBaltic@tfai.vu.lt.

Renginys organizuojamas srtautais, išklausius dviejų paskaitų srauto dalyviai bus palydėti į teleskopų bokštus bei susipažins su profesionaliais astronominiais prietaisais.

Didžioji salė:

19 val. 30 min.  E. Norvaišas „Ar praris juodoji skylė CERNą ir mus?”
20 val. 00 min.  E. Pakštienė „Egzoplanetų paieškos naujienos“

20 val. 30 min.  Videotiltas su CERN. Kuruoja S. Draukšas
21 val. 00 min.  Videotiltas su CERN. Kuruoja S. Draukšas

21 val. 30 min.  K. Zubovas „Kosmoso kolonizavimas – svajonės ir realybė”