Tyrėjų naktis Molėtų astronomijos observatorijoje 2013 | MAO

Tyrėjų naktis Molėtų astronomijos observatorijoje 2013

Rugsėjo 27 d. kviečiame jau į devintąją Tyrėjų naktį Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorijoje.

“Tyrėjų naktis – 2013”, tai šventė, kurios tikslas – arčiau supažindinti visuomenę su greta jų dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei, parodyti, kad ir mokslininkai randa laiko pramogoms ir poilsiui. Šį vakarą daugiau nei 30 Europos šalių gyventojų trijuose šimtuose miestų lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, stebės mokslinius eksperimentus arba patys bandys juos atlikti, diskutuos su mokslininkais.

Ši šventė vyks ne tik mūsų observatorijoje, bet ir kitose Lietuvos vietose. Daugiau informacijos ieškokite adresu http://www.tyrėjųnaktis.lt/.

Renginio vieta: Molėtų raj. Kulionių km., VU TFAI Molėtų astronomijos observatorija.

Renginio pradžia: rugsėjo 27 d. (penktadienis) 19:00

Paskaitos: Astronomai skaitys paskaitas nuo 19:00 iki 0:00.

Teleskopai: Dalyviams astronomai parodys teleskopus bei pademonstruos kitus prietaisus kuriais vykdo tyrimus (nuo 20:00 iki 01:00). Esant geram orui gal būt parodys keletą objektų danguje. Šalia bus astronomų mėgėjų teleskopų, kuriais visi dalyviai galės pažvelgti į dangaus platybes.

Fizikiniai eksperimentai: observatorijos svetainėje nuo 20 iki 23 val. bus galima stebėti įdomiuosius fizikinius eksperimentus, demonstruojamus VU fizikos fakulteto studentų mokslinės draugijos atstovų

Srautai: kiekvieno srauto užsiėmimų trukmė nuo pradžios truks 2 valandas, o paskui - laisvas grafikas ir gyvos eilės prie mėgėjų teleskopų.

Prašome užsiregistruoti internetu bei atvykti 30 min. anksčiau registracijos laiko. Observatorijoje, patikrinus registraciją, gausite leidimus į paskaitas ir teleskopų bokštus bei visą reikalingą informaciją.

Paskaitų programa

Didžioji salė:

19 val. 00 min. K. Černis „Asteroidai ir kometos“

19 val. 30 min. O. Rancova „Kam šviečia Saulė?“

20 val. 00 min. J. Sūdžius „Neramioji Saulė”

20 val. 30 min. J. Tamulienė „Moksliniai tyrimai kompiuteriu”

21 val. 00 min. E. Stonkutė „Galaktikos archeologija“

21 val. 30 min. R. Ženovienė „Žvaigždžių vaikai”

22 val. 00 min. A. Juodagalvis „Dalelių pėdsekiai triumfuoja“

22 val. 30 min. E. Pakštienė „Saulės ciklai ir klimatas“

23 val. 00 min. K. Černis „Asteroidai ir kometos“

23 val. 30 min. O. Rancova „Kam šviečia Saulė?“

Mažoji salė:

19 val. 00 min. R. Ženovienė „Žvaigždžių vaikai”

19 val. 30 min. E. Stonkutė „Galaktikos archeologija“

20 val. 00 min. A. Juodagalvis „ Dalelių pėdsekiai triumfuoja“

20 val. 30 min. E. Pakštienė „Saulės ciklai ir klimatas“

21 val. 00 min. K. Černis „Asteroidai ir kometos“

21 val. 30 min. O. Rancova „Kam šviečia Saulė?“

22 val. 00 min. J. Sūdžius „Neramioji Saulė”

22 val. 30 min. J. Tamulienė „Moksliniai tyrimai kompiuteriu”

23 val. 00 min. R. Ženovienė „Žvaigždžių vaikai”

23 val. 30 min. E. Stonkutė „Galaktikos archeologija“