Tyrėjų naktis Molėtų astronomijos observatorijoje | MAO

Tyrėjų naktis Molėtų astronomijos observatorijoje

Kviečiame į mokslo šventę “Tyrėjų naktis – 2011” Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorijoje.

“Tyrėjų naktis – 2011”, tai šventė, kurios tikslas – arčiau supažindinti visuomenę su greta jų dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei, parodyti, kad ir mokslininkai randa laiko pramogoms ir poilsiui. Šį vakarą daugelio Europos šalių gyventojai lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, stebės mokslinius eksperimentus arba patys bandys juos atlikti, diskutuos su mokslininkais.

Ši šventė vyks ne tik mūsų observatorijoje, bet ir kitose Lietuvos vietose. Daugiau informacijos ieškokite adresu http://www.tyrėjųnaktis.lt/.

Visą Europą apimančio, renginio dalis vyks ir Lietuvoje – Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslininkai surengs Astronomijos Šventę visuomenei. Dalyviai galės susitikti ir pabendrauti su astronomais ir fizikais, prisiliesti prie Visatos paslapčių ir pažvelgti į jos gelmes. Renginio vieta, VU TFAI Molėtų astronomijos observatorija.

Renginio vieta: VU TFAI Molėtų astronomijos observatorija

Renginio laikas: rugsėjo 23 d. (penktadienis) 19:00.

Paskaitos: Astronomai skaitys paskaitas nuo 19:00 iki 01:00. Paskaitos nebus paprastos, dėl to rekomenduojamos tikrai besidomintiems vyresnių klasių moksleiviams, studentams ir suaugusiems lankytojams.

Teleskopai: Dalyviams astronomai parodys teleskopus bei pademonstruos kitus prietaisus kuriais vykdo tyrimus (nuo 19:00 iki 01:00). Esant geram orui gal būt parodys keletą objektų danguje. Šalia bus astronomų mėgėjų teleskopų, kuriais visi dalyviai galės pažvelgti į dangaus platybes

Srautai: kiekvieno srauto užesiėmimų trukmė nuo pradžeios truks 2 valandas, o paskui - laisvas grafikas ir gyvos eilė prie mėgėjų teleskopų.

Prašome užsiregistruoti internetu bei atvykti 30 min. anksčiau registracijos laiko. Observatorijoje, sutikrinus registraciją, gausite leidimus į paskaitas ir teleskopų bokštus bei visą reikalingą informaciją.

Preliminari paskaitų programa (gali keistis) versija 09-15:

Didžioji salė:

19 val. 00 min. J. Sūdžius „Kosminės odisėjos“
19 val. 30 min. J. Tamulienė „Virtualus mokslas”

20 val. 00 min. K. Černis „Mažieji Saulės sistemos kūnai“
20 val. 30 min. O. Rancova „Ir fizikai augina žirnius”

21 val. 00 min. G. Barisevičius „Stebuklai danguje“
21 val. 30 min. E. Stonkutė „Galaktikų įvairovė ”

22 val. 00 min. A. Ivanauskas „Supernovos – Visatos perlai“
22 val. 30 min. A. Juodagalvis „Ar įgis pasaulis masę?

23 val. 00 min. J. Sūdžius „Kosminės odisėjos“
23 val. 30 min. J. Tamulienė „Virtualus mokslas”

00 val. 00 min. K. Černis „Mažieji Saulės sistemos kūnai“
00 val. 30 min. O. Rancova „Ir fizikai augina žirnius”

Mažoji salė:

19 val. 00 min. G. Barisevičius „Stebuklai danguje“
19 val. 30 min. E. Stonkutė „Galaktikų įvairovė”

20 val. 00 min. A. Ivanauskas „Supernovos – Visatos perlai“
20 val. 30 min. A. Juodagalvis „Ar įgis pasaulis masę?

21 val. 00 min. J. Sūdžius „Kosminės odisėjos“
21 val. 30 min. J. Tamulienė „Virtualus mokslas”

22 val. 00 min. K. Černis „Mažieji Saulės sistemos kūnai“
22 val. 30 min. O. Rancova „Ir fizikai augina žirnius”

23 val. 00 min. G. Barisevičius „Stebuklai danguje“
23 val. 30 min. E. Stonkutė „Galaktikų įvairovė”

00 val. 00 min. A. Ivanauskas „Supernovos – Visatos perlai“
00 val. 30 min. A. Juodagalvis „Ar įgis pasaulis masę?

Registracija baigta